P1010449

Profilaktyka to przede wszystkim działanie. Konferencja „Profilaktyka bez ulotek”

Uczniowie naszej szkoły wspólnie z dyrektorem Małgorzatą Jagiełłowicz, nauczycielami Anną Sałajczyk i Adrianną Kioną oraz psychologiem Agnieszką Nowaczyk 3 kwietnia 2019r. uczestniczyli w konferencji „Profilaktyka bez ulotek”. Podczas konferencji uczniowie szkolnej grupy PaTPORT wraz z szamotulską grupą PaT wystawili spektakl profilaktyczno – edukacyjny „Samotność”, aktywnie biorąc udział w twórczej profilaktyce rówieśniczej. Celem PaTPORTU naszej szkoły jest promowanie mody na życie bez uzależnień, propagowanie prospołecznych postaw, zapobieganie zachowaniom aspołecznym, wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, propagowanie idei twórczej profilaktyki poprzez działania teatralne.

Gościem specjalnym owego wydarzenia był autor ogólnopolskiego programu PaT Grzegorz Jach z Warszawy. W czasie przedsięwzięcia zostały wręczone statuetki dla osób, które w 2018 roku w szczególności zasłużyły się w działaniach profilaktycznych w naszym powiecie. Dumą naszej szkoły jest statuetka, która została wręczona p. dyrektor Małgorzacie Jagiełłowicz za wyróżniającą się postawę, zaangażowanie, a przede wszystkim wielkie serce dla twórczej profilaktyki. Korzystając z wiedzy, doświadczenia, otwartości grona pedagogicznego SP2 aktywnie uczestniczymy w twórczej profilaktyce, a tym samym ukazujemy młodym odbiorcom, jak ważny jest drugi człowiek. Przygotowanie kolejnego spektaklu pozwala nam nie tylko pracować w grupie, nie tylko nawiązywać pozytywne relacje, a przede wszystkim otwiera nam oczy na teatr. Młodzież otrzymuje pozytywne wzorce, z których zaczyna korzystać i kształtować postawy godne naśladowania.

Profilaktyka w powiecie szamotulskim, jak mawia p. Grzegorz Jach to nie fikcja, a przede wszystkim działanie, praca z młodzieżą i promowanie mody na życie bez uzależnień metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej.

Agnieszka Nowaczyk