DSCF1849

Poznajemy zasady ruchu drogowego

W poniedziałek 08.09.2014 roku Wesołe Smyki z grupy 0A uczestniczyły w zajęciach praktycznych dotyczących  zasad bezpieczeństwa drogowego. Na skrzyżowaniu przy ulicy Wojska Polskiego dzieci nauczyły się, jak właściwie powinno wyglądać przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dowiedziały się, jak wyglądają znaki drogowe dotyczące ruchu pieszego. Opanowały zasady bezpieczeństwa drogowego, które obowiązują podczas poruszenia się po drogach oraz podczas przechodzenia przez jezdnię.

Dowiedziały się również, jak ważne jest używanie odblaskowych elementów: bo będąc widocznym na drodze – jesteś bezpieczny.

 

Gdy idziesz do szkoły, miej otwarte oczy!

Dobrze się rozejrzyj, nim na jezdnię wkroczysz.

Spójrz w lewo. Potem w prawo.

W lewo zerknij jeszcze raz. Jezdnia wolna?

Przechodź żwawo, póki jeszcze na to czas!

 

                                                                                                       wych. Ewa Baraniak