Poznajemy odległe smaki

Na poniedziałkowym spotkaniu Klubu Podróżnika uczniowie naszej szkoły przenieśli się wirtualnie do Japonii. Dowiedzieli się czym jest „sushi”, skąd pochodzi oraz jak się je przyrządza. Na koniec oczywiście nastąpiła degustacja przygotowanych przez uczniów różnych rodzajów sushi, które tradycja nakazuje spożywać pałeczkami. Dla uczniów Klubu Podróżnika to jednak żaden problem ponieważ używali już pałeczek do jedzenia podczas krótkiej wirtualnej wyprawy do Chin, którą odbyli w listopadzie. Wtedy poza jedzeniem pałeczkami uczyli się też ceremonii parzenia i spożywania chińskiej herbaty. Po  pokazie, który przygotowała dla uczniów opiekun szkolnego Klubu Podróżnika pani Monika Paluch, uczniowie uczyli się kulinarnej sztuki rollowania sushi oraz samodzielnego przygotowywania tej potrawy z różnych składników. Teraz już wiedzą co to jest sos sojowy, jak smakuje „wasabi”, do czego służą „nori”, jakie są rodzaje sushi oraz jak umiejętnie i zgrabnie jeść tę potrawę pałeczkami podaną na tradycyjnej japońskiej zastawie. Na kolejnym spotkaniu Klubu Podróżnika czekają uczniów kolejne ciekawe kulinarno-kulturowe niespodzianki.

Ja mata !!!! / z japońskiego – Do zobaczenia!!!/

tekst i foto. M. Paluch