P1100275

Poznajemy las – zajęcia w terenie

W ramach realizacji projektu ,,Klucz do lepszej edukacji” uczniowie klasy III b  22 października  wybrali się na ciekawą lekcję przyrody do pobliskiego lasku, aby poznawać świat poprzez doświadczenie. Przed wyjściem przypomnieli sobie zasady, jak należy zachować się w lesie, podczas spaceru oraz zapoznali się z celami zajęć.

Głównym celem wyprawy była obserwacja przyrody oraz zmian, jakie zachodzą jesienią. Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej lasu. Wyodrębniały warstwy lasu, gatunki drzew, mogły posłuchać śpiewu ptaków, dowiedziały się, jakie jest znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Podczas wycieczki przydały się dzieciom małe woreczki, do których włożyły kilka leśnych skarbów do kącika przyrodniczego. Były to kolorowe liście, szyszki, kawałki kory, mech. Na pewno je wykorzystają urządzając nową wystawkę. Dzieci podczas zajęć w szkole zaprezentowały zgromadzone dary lasu. Przyniosły także z domu suszone i marynowane grzyby oraz jagody i jeżyny.

Za tydzień czeka nas następna wyprawa do parku. Zabierzemy ze sobą lupy i lornetki będziemy obserwować przyrodę z bliska.

Violetta Rakowska

Zdjęcia: Violetta Rakowska