IMGP8377aaaa

Pożegnanie Szóstoklasistów

Najwięcej wzruszeń zwykle ogarnia szkolną społeczność, gdy żegna się z nią najstarszy rocznik. W godzinach popołudniowych 26 czerwca  szóstoklasiści wraz z rodzicami, nauczycielami oraz przedstawicielami klas piątych zebrali się w naszej kolorowej auli, by podsumować kilkuletni okres nauki w podstawówce, podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do ich rozwoju oraz zaprezentować swoje osiągnięcia. Po raz ostatni zatańczyli poloneza i zaprezentowali swój piękny program artystyczny przygotowany pod opieką wychowawcy Roberta Kalisza z pomocą Krystyny Konopackiej – Izydor. Zanim jednak zaśpiewali „To już jest koniec, jesteśmy wolni, możemy iść”, była część oficjalna, na której gościliśmy w naszej szkole Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły – Włodzimierza Kaczmarka. Pan Burmistrz wręczył wyróżniającym się uczniom niezwykle cenne nagrody – Nagrody Burmistrza. Otrzymali je:

Tomasz Drożdżyński (nagroda I stopnia), Magdalena Sołtysiak (nagroda I stopnia), Aleksandra Olejniczak (nagroda II stopnia). Wyróżnienia: Weronika Kubiak, Wiktor Til, Szymon Budych, Mikołaj Juszczak, Sergiusz Szymczak,  Julia Walczak, Krzysztof Jujeczka, Alicja Ławniczak, Nel Sadek.

Dyrektor Szkoły Małgorzata Jagiełłowicz wraz z wychowawcą Robertem Kaliszem wręczyła świadectwa, na których upragnione cenzurki pozwalały na promocję wszystkich uczniów. Z nieukrywaną dumą mówiła o ich sukcesach i życzyła, by krocząc  w dorosłość, nie zapomnieli o wartościach, jakich się tutaj uczyli. Miłe słowa padły  z ust nauczycieli, bardzo polubili swych wychowanków, natomiast Rada Rodziców, dla każdego absolwenta ufundowała książkę. Były też kwiaty, słowa wdzięczności za nauczycielski trud i chwila wspomnień. Przedstawiciele z klas piątych z żalem żegnali swych starszych kolegów i koleżanki. Wyrazili nadzieję, że zajmując ich miejsce jako gospodarze szkoły, sprostają nowym obowiązkom.

I tak kolejna grupa uczniów ukończyła pierwszy szczebel edukacji, opuściła mury naszej szkoły. Życzymy im powodzenia!

Maria Tomkowiak

Fot. Robert Kalisz, Małgorzata Mendyk