IMGP0211

Pożegnanie klas ósmych i gimnazjalnych [ZDJĘCIA, FILMY]

Środa 19 czerwca był to ostatni dzień w szkole dla uczniów klas ósmych i gimnazjalistów. Obie grupy w przeżywały te uroczyste chwile osobno podczas specjalnie dla nich zorganizowanych uroczystości.

Impreza rozpoczęła się polonezem w wykonaniu przedstawicieli absolwentów. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz, a następnie wręczono świadectwa i nagrody za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz godne reprezentowanie szkoły w rozmaitych konkursach, zawodach i uroczystościach. Każdy absolwent wpisał się do Pamiątkowej Księgi, a uczniowie o najwyższych wynikach złożyli swoje podpisy w Złotej Księdze Gimnazjum nr 1. Wyjątkową nagrodę otrzymała Julia Poprawska – była to nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, którą wręczył naszej absolwentce pan Maciej Adamski – dyrektor CUW. Po wręczeniu nagród nastąpiło ślubowanie absolwentów oraz przekazanie sztandaru w ręce przedstawicieli klas siódmych.

Nie zabrakło kwiatów, pięknych piosenek, wierszy i łez wzruszenia. Nic dziwnego – zżyliśmy się przez tyle lat i przykro rozstawać się z uczniami, koleżankami, kolegami, nauczycielami, szkołą.