20190927_131139

Popisy taneczne oraz Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej i Siatkowej

W piątek 27 września 2019 r. uroczystość Otwarcia Boiska Sportowego w SP2 uświetniły występy taneczne zespołu UKS Dwójka, przygotowane pod kierunkiem Joanny Tuszyńskiej. Dziewczęta wykonały trzy energetyzujące układy z pomponami.  Swym występem wzbudziły ogólny podziw.

Po części oficjalnej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej i Siatkowej. Uczniowie rozegrali turniej dzikich drużyn, który wyłonił mistrzowskie zespoły. Organizacją turnieju zajęli się wuefiści: Krzysztof Dyzert i Hubert Piasecki.

Wyniki – piłka nożna

w kategorii klas 7-8

1 miejsce – „ANTEK UNITED”
2 miejsce – „JELENIE w TERENIE”
3 miejsce – „CHRZEŚCIJAŃSKI KLUB SPORTOWY

w kategorii klas 4-6

1 miejsce – „JACE PAJACE”
2 MIEJSCE – „FC POPCORN”
3 miejsce – „FC BANANY”

Na wyróżnienie zasługuje najmłodszy, jednocześnie bardzo dobry zawodnik Mikołąj Pasik z kl. 4s, który wykazał się doskonałą techniką gry.

Składy zwycięskich drużyn:

kl. 7-8 „ANTEK UNITED”: Antoni Konieczny, Dominik Bednarski, Wiktor Grzechowiak, Antoni Dyzert.

kl. 4-6  ”JACE PAJACE”: Eliasz Kamiński, Karol Sołtysiak, Marcel Kolarski, Dominik Cichy, Norbert Bakowski.

Turniej zorganizował i sędziował wszystkie mecze piłki nożnej Krzysztof Dyzert, a pomagał mu trener Błażej Waśkowiak.

Organizatorem turnieju siatkarskiego jest Hubert Piasecki, który również sędziował wszystkie mecze siatkówki, a pomagała mu Ewa Sikorska.

Wyniki – piłka siatkowa:

Podczas turnieju siatkarskiego najlepszymi klasami w swoich kategoriach okazały się klasy 8A i 5S, które wygrały wszystkie mecze w swoich grupach. Na pochwałę zasługują również zespoły klas 5A i 6S, które dzielnie walczyły z bardziej doświadczonymi zespołami.

Skład zwycięskich drużyn:

- starsza grupa: Ochowicz Adrianna, Szymon Janas, Michał Jądrzyk, Igor Kurczewski

- młodsza grupa: Julia Biedna, Aniela Kwiecień, Amelia Mizgalska, Aleksandra Opic, Maria Pilch, Anna Walczak

W grupie starszych zawodniczek kolejność przedstawia się następująco:
1. miejsce – 8A
2. miejsce – 8B
3. miejsce – 6S

W grupie młodszych zawodniczek zapadły następujące rozstrzygnięcia:
1. miejsce – 5S
2. miejsce – 5A
3. miejsce – 4S

Mistrzowie otrzymają dyplomy oraz przechodni Puchar Dyrektora Szkoły podczas najbliższego apelu. Gratulujemy!

Mecze piłkarskie komentował uczeń klasy VIIIs – Bartłomiej Gilewski, który wykazał się świetnym poczuciem humoru i doskonale wszedł w rolę komentatora sportowego. Zawodników zagrzewała do walki publiczność, która zapełniła trybuny w strefie kibica.

Maria Tomkowiak