kier1ab

Pomoc przedświąteczna w Szkole Podstawowej nr 2

Kiermasz przedświąteczny w SP2 to już tradycja. Dlatego również w tym roku
w okresie przedświątecznym członkowie Szkolnego Koła PCK, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach nie zapomnieli o osobach potrzebujących ich wsparcia i pomocy.Pamiętając, że przygotowanie takiej wystawy to ogromne przedsięwzięcie, rozpoczęli pracę już w listopadzie. Wszystko, oczywiście kosztem swojego czasu wolnego. Uczniowie pod opieką opiekuna koła przygotowywali eksponaty na kiermasz, który odbył się w szkole 12 grudnia 2013 w godzinach popołudniowych. Na kiermaszu można było zobaczyć różnorodne, czasami bardzo wymyślne ozdoby bożonarodzeniowe.
Charytatywna praca uczniów miała bardzo ważny cel – pomoc materialną osobom ze środowiska lokalnego szkoły. W bieżącym roku organizatorzy przedsięwzięcia połączyli kiermasz z wystawą najpiękniejszych prac konkursów świątecznych, przeprowadzonych w szkole w grudniu. Konkursy te związane były tematycznie ze świętami. Uczestnicy spotkania zobaczyć mogli przepiękne ozdoby świąteczne oraz kartki niemieckojęzyczne. Laureatami Konkursu „Mikołajki 2013 – Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” zostali Aleksandra Cygan oraz Mikołaj Juszczak. Aleksandra Cygan zwyciężyła również w Konkursie Języka Niemieckiego „Die schönste Weihnachtskarte”.
Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz oczywiście rodziców. Popołudniowe godziny, w których odbył się, okazały się bardzo przemyślanym wyborem. Dzięki temu mogły w nim uczestniczyć całe rodziny, a członkowie SK PCK mogli pochwalić się najbliższym i udowodnić zebranym, jak dobre mają serduszka. Rodzice bardzo chętnie przyszli zobaczyć również wystawę prac konkursowych. Połączenie tych dwóch w/w wydarzeń dało wspaniałą możliwość zaprezentowania społeczności szkolnej uzdolnień „młodych artystów”.
Miejmy nadzieję, że jeszcze wiele razy usłyszymy o charytatywnej aktywności „DWÓJKI”.

 

Tekst  i zdjęcia:
Adrianna Kiona
kier1ab
kier2ab
kier3ab
kier4ab
kier5ab