DSC_0009

Podsumowanie wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Bajka Cygańska”

We wtorek 28 marca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych SP nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego w Poznaniu odbyła się gala finałowa V Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Bajka cygańska”. SP2 Szamotuły reprezentowali Amelia Mizgalska z kl. 8S oraz Kacper Til z kl. 8A.

Amelia, która recytowała wiersz Teresy Mirgi pt. „Kołysanka”, przeszła recytacje wstępne i dostała się do etapu wojewódzkiego. Kacper prezentował z kolei utwór Katarzyny Zychli „Cygańska wiosna”. Podczas imprezy nagrodzono wszystkich uczestników konkursu.

Recytacja, oprócz wartości samej w sobie, jest ważnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć w stosunku do języka i rozbudzania zainteresowania kulturą – w tym przypadku kulturą romską. Celem konkursu było uczczenie Międzynarodowego Dnia Romów, a także – upowszechnienie wśród uczniów znajomości twórczości poetek i poetów romskich. Dziękujemy naszym uczniom za ich wrażliwość oraz wspaniałe reprezentowanie szkoły.