IMG_20210917_101919

Po raz kolejny sprzątaliśmy świat

W piątek 17 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem było m.in. promowanie standardu selektywnej zbiórki. Jak przekonują organizatorzy akcji „Sprzątanie świata – Polska” nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Uczniowie kl. IV – VIII wraz z nauczycielami sprzątali szamotulskie parki, skwery, okolice kościołów, pomników. W klasach I-III odbyły się natomiast zajęcia warsztatowe. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska. Dziękujemy również UMiG Szamotuły za pomoc w przygotowaniu akcji: udostępnienie worków oraz rękawic. Akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się po raz 28. w Polsce. Projekt realizowany jest pod patronatem fundacji „Nasza Ziemia”.