PISANKI, PISANKI JAJKA MALOWANE…

NIE MA WIELKANOCY BEZ BARWNYCH PISANEK!

W wiklinowym koszyku , leżą piękne pisanki – na tej kwitną kaczeńce,

a na tamtej sasanki,  po tej drepczą kurczaczki, na tej skacze baranek.

Trudno oczy oderwać od tych barwnych pisanek!

W piątek 11.04.2014 r. w oddziale zerowym A odbyły się warsztaty pisankowe, na które dzieci zaprosiły swoje ukochane Babunie.

Dzieci przygotowały muzyczne niespodzianki-piosenki o tematyce wielkanocnej m.in. „Pisanki”, „Wieziemy kogucika”, „Do zajączka przyszła kurka”, „Świąteczny baranek”.

Następnie wszyscy przystąpili do ozdabiania jajek. Babcie pomagały i opowiadały Wnuczętom o tradycjach wielkanocnych.

Na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, a miłe chwile uwieczniono na pamiątkowej fotografii. Bajkowe pisanki pięknie ozdobiły naszą salę.

Wychowawczyni oddziału 0A

Ewa Baraniak