Prague_Strahov_Cup_2

Pierwsze efekty ERASMUSA – wyjazd piłkarzy do Pragi

Klasy sportowe wyruszają na podbój Europy! Uczniowie SP2 w Szamotułach dzięki realizacji projektu ERASMUS+ w dniach 7 – 10 czerwca 2019 r. wezmą udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej STRAHOV CUP w Pradze.

W ramach tego projektu nauczyciele wyjechali na kursy językowe do krajów europejskich zdobywając nowe kompetencje. Odbyły się także pierwsze szkolenia e – twinning. Nabyte umiejętności językowe i wzrost kompetencji w korzystaniu z technologii informacyjno – komunikacyjnej przynosi  widoczne efekty. Sławomir Dyzert i Krzysztof Dyzert dzięki nawiązanym kontaktom ze szkołami europejskimi, organizują wyjazd chłopców z klas sportowych do Pragi na międzynarodowy turniej piłki nożnej. Nasi reprezentanci zmierzą się z drużynami z całej Europy. W 2018 roku w STRAHOV CUP wzięło udział 100 zespołów z 10 krajów.

W programie jest też zwiedzanie Pragi. Uczniowie klas sportowych mają możliwość poznania kultury i historii stolicy Czech a także zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami innych krajów.

Szkoła planuje również zorganizowanie kolejnych wyjazdów dla uczniów ze starszych klas. W trakcie przygotowań jest wyjazd chłopców z rocznika 2005-2006 do Niemiec.

Sławomir Dyzert

Więcej na stronie: Prague Strahov Cup