DSC00863 (Copy)

Pierwszaki na wycieczce w lesie

W czwartek, 26 października, obie pierwsze klasy wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Dąbrowie. Dzieci powitał pan leśniczy Michał Idczak. Najpierw zaprosił je do budynku Ośrodka, gdzie zjadły śniadanie, a potem na leśną ścieżkę edukacyjną. Uczniowie zachwycali się pięknem jesiennego lasu, a na kolejnych stacjach ścieżki edukacyjnej poznawały jego sekrety. Pan leśniczy omówił także zasady, których każdy, kto wybiera się do lasu, powinien zawsze przestrzegać. Pierwszaki z zaciekawieniem wysłuchały również odgłosów leśnych zwierząt zademonstrowanych przez pana Michała. Potem wszyscy wykonali karmniki i przygotowali karmę dla ptaków. Na koniec dzieci z apetytem zjadły upieczone na ogniu kiełbaski. Wycieczka była bardzo udana, a przede wszystkim niezwykle pouczająca.

Tekst i fot. Agata Szwedek