DSC_2037

Piątoklasiści poznawali szamotulskie smaki

Uczniowie klasy 5. sportowej mieli dziś (29.03.2019 r.) niepowtarzalną lekcję wychowawczą w ​ “Cafe Marzenie”.​ Niepowtarzalną tym bardziej, że ​ “Marzenia”​ już za chwilę nie będzie, a takiego klimatu jak tam nie ma chyba żadna z okolicznych kawiarni… Głównym celem była nauka dobrych manier w miejscach publicznych oraz poznanie szamotulskich smaków. Z radością usłyszałam, że moja ulubiona szamotulska herbata (tylko w tym jednym miejscu chyba serwowana) jest najpyszniejszą, jaką dzieci piły.

Na szczęście będzie ją można nadal kupić, więc kto wie, jak pysznie spędzimy czas w szkole… Dopełnieniem była porcja szarlotki z lodami i bitą śmietaną, która również wywołała u nas ogrom pozytywnych emocji. Z dumą mogę powiedzieć, że nie musiałam się wstydzić manier moich milusińskich. Nasze pogawędki i wspominki przy herbatce były cudownym zwieńczeniem tygodnia. Zajęcia zakończyliśmy spacerem po parku i planowaniem kolejnych nietypowych lekcji.

Joanna Minta