DSCN3581

Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie uczniów klas  pierwszych na czytelników biblioteki   w naszej szkole na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.  Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną i pierwsza samodzielnie wypożyczona książka to wyjątkowa chwila dla maluchów, jest dla nich ogromnym przeżyciem.

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i działem przeznaczonym dla najmłodszych uczniów, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Uczniowie w obecności Pani Dyrektor, wychowawczyni oraz rodziców ślubowały, że będą kochać i szanować książki, często odwiedzać bibliotekę szkolną i sumiennie wypełniać obowiązki wzorowego czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz dotykając wielką księgą ramienia każdego pierwszoklasisty. Potem pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie bajek i baśni.

Na zakończenie spotkania na pierwszaków czekała miła niespodzianka. Starsi koledzy i koleżanki z klasy IIIa, członkowie szkolnego Klubu Fanów Czytania specjalnie na tę okazję, pod czujnym okiem wychowawczyni Agaty Szwedek przygotowali przedstawienie teatralne pt: „Kopciuszek”. Na pamiątkę tej miłej uroczystości bibliotekarka Ewelina Budych przygotowała dla każdego dziecka dyplom i kolorową zakładkę.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mam nadzieję, że od tej chwili pierwszoklasiści staną się częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszam

Ewelina Budych