DSC07209

Ostatnie spotkanie Klubu Podróżnika

Na ostatnim spotkaniu Szkolnego Klubu Podróżnika było słodko – dosłownie :) Opiekun Szkolnego Klubu Podróżnika przygotowała dla uczniów słodką niespodziankę. Uczniowie mieli okazję spróbować afrykańskich oraz azjatyckich słodkości i dowiedzieć się nieco więcej o zwyczajach kulinarnych z innych rejonów świata. Był to czas podsumowań i wspomnień. Przypominaliśmy sobie przy filiżance japońskiej herbaty czego w roku 2016/2017 dokonaliśmy, czego się dowiedzieliśmy o różnych rejonach świata oraz
jakie mamy plany na następny rok. W tym roku hasłem przewodnim był „Dialog międzykulturowy”
i dlatego też skupiliśmy się na akcji ” A pen for my penfriend”, w trakcie której zbieraliśmy długopisy dla dzieci z Afryki i Azji. Naszym celem było nie tylko zwrócenie uwagi na problemy krajów trzeciego świata ale również nawiązanie dialogu i korespondencji aby ćwiczyć praktyczne zastosowanie języka angielskiego. Mieliśmy tez okazję udać się za pośrednictwem Internetu i połączenia video na żywo do
szkoły w Afryce, po której oprowadzał nas Brian, który odpowiadał na pytania uczniów dotyczące życia w Afryce i pokazywał nam afrykańską szkołę. Mogliśmy się przekonać jak łatwo możemy nawiązać kontakt z Afryką za pośrednictwem internetu oraz jak fajnie jest komunikować się w języku angielskim, którego na co dzień uczymy się w szkole. Cieszymy się, że udało się nam nawiązać współpracę i będziemy kontynuować spotkania z Afryką w przyszłym roku. Na koniec spotkania uczniowie mieli miłą
niespodziankę dla opiekuna Szkolnego Klubu Podróżnika – piękną porcelanową filiżankę, która będzie przypominać o wspólnie spędzonych egzotycznych wirtualnych podróżach, które razem odbywaliśmy podczas spotkań Klubu Podróżnika. Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :) Enjoy your holidays :)

tekst i foto. M. Paluch