DSC_0094

Olaf Czekała wyróżniony w Konkursie Literackim o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę

W piątkowe przedpołudnie, 11 maja br., w sali wronieckiego Kinoteatru „Gwiazda” odbyła się uroczystość podsumowująca XV Konkurs Literacki o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę, adresowany do młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły – Olaf Czekała z kl. VIa. Olaf napisał wiersz nawiązujący do wydarzeń, które rozegrały się 100 lat temu, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. Gratulujemy! Jury przewodniczył Jerzy Grupiński – poeta, członek zarządu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu. Konkurs zorganizowany został przez Wroniecki Ośrodek Kultury pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Klub Literacki w Poznaniu.

Tekst i fot. P. Pękosz