20170929_080401

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w SP2

W szkole naszej od kilku lat włączamy się w akcję „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Dzień ten przypada 29 września. Po raz pierwszy został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r.

W piątek, 29 września, czytały dzieci, czytali nauczyciele, czytali sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

We wszystkich klasach podczas zajęć nauczyciele poświęcili czas na głośne, wspólne czytanie. Uczennice klasy 3a gimnazjum Nikola Miklaszewska i Ola Nowak odwiedziły najmłodsze dzieci w przedszkolu oraz uczniów klas I i III, by wspólnie poczytać bajki; czytały również w świetlicy szkolnej.

Dzieci z klas młodszych czytali „Bajki dla dzieci” m.in.: Królewnę Śnieżkę Jasia i Małgosię, Alladyna, Piękną i Bestię, Bambiego. Uczniowie klas starszych czytali książkę Ł. Bernadego – „Królewna na dnie studni” oraz „Legendy o Szamotułach”.

Czytaliśmy także w języku angielskim. Był to miło i sympatycznie spędzony czas z książką.