Ogłaszamy nabór do sekcji i kółek zainteresowań

Akademia Sparty

Zajęcia sportowe dla chłopców kl. IV – VI – piłka nożna

Trener: Krzysztof Dyzert

Treningi – sala gimnastyczna lub boisko Gimnazjum nr 1, piątki, godz. 14.15 – 15.45

Zespół wokalny

Zajęcia zespołu wokalnego mają na celu umuzykalnienie uczniów, kształcenie prawidłowej emisji głosu, rozwijanie słuchu muzycznego a także przygotowanie repertuaru na uroczystości szkolne, koncerty oraz konkursy.

Opiekun: Izabela Szmidt

Próby:
poniedziałki, godz. 15.05 – 15.50
piątki, godz. 14.15 – 15.00

HULA – HOP

Hoop dancing czyli taniec z obręczą podnosi kondycję i ogólną sprawność fizyczną, kształtuje smukłą, gibką sylwetkę, a przede wszystkim wprawia w świetne samopoczucie. W programie: nauka podstawowych ruchów z obręczą oraz przygotowanie układów tanecznych na imprezy i uroczystości szkolne, konkursy a także występy środowiskowe.

Opiekun: Maria Tomkowiak

Prowadząca: Aleksandra Tomkowiak (wolontariat)

Warsztaty: czwartki, godz. 7.45 – 8.30

Na zajęcia należy przynosić własne kółko hula-hop.

KOSZAŁKI – DANCE

Warsztaty łączące elementy tańców latynoamerykańskich, zumby i aerobiku. Poprzez zabawę rozwijają ogólną sprawność fizyczną i kondycję, kształtują sylwetkę, dają ogromną dawkę pozytywnej energii i optymizmu. Zespół przygotowuje układy taneczne na uroczystości szkolne, imprezy, konkursy, występy środowiskowe.

Opiekun: Maria Tomkowiak

Prowadząca: Marzena Przekwas – Siemiątkowska (wolontariat)

Warsztaty: czwartki, godz. 14.15 – 15.00

Teatr KOSZAŁKI – OPAŁKI

Praca z zespołem polega na stosowaniu technik teatralnych i dramowych, które umożliwiają rozwój osobowości uczniów, kształtują ekspresję i pewność siebie, rozwijają zdolności artystyczne. Efektem tych działań są spektakle teatralne wystawiane podczas przeglądów teatralnych, imprez i uroczystości szkolnych oraz miejskich.

Opikun: Maria Tomkowiak

Warsztaty: czwartki, 2 godz. 13.20 – 15.00

Zespół MONSTER

Grupa tańca nowoczesnego złożona z uczniów klasy IIIb, nastawiona na rozwijanie tanecznych zainteresowań uczniów oraz poznawanie różnych form wyrazu poprzez taniec. Swoje osiągnięcia prezentować będzie podczas imprez, uroczystości i konkursów szkolnych oraz występów na terenie miasta.

Opikun: Renata Paczkowska

Zajęcia: poniedziałki, godz. 14.15 – 15.00

Kółko przyrodniczo – ekologiczne

Zajęcia polegają na obserwowaniu i badaniu otaczającej przyrody. Uczestnicy będą prowadzić doświadczenia i eksperymenty, które pozwolą im lepiej poznać i zrozumieć świat.

Opiekun: Krystyna Konopacka – Izydor

Zajęcia: poniedziałki, godz. 14.05 – 14.50

Kółko artystyczne

Zajęcia artystyczne obejmują przede wszystkim działania plastyczne, ale ciekawym urozmaiceniem dla uczestników będzie taniec – przygotowanie występów na uroczystości szkolne oraz miejskie.

Opikun: Krystyna Konopacka – Izydor oraz Ewelina Budych

Zajęcia: wtorki, godz. 14.15 – 15.00

Kółko fotograficzne

Zajęcia mają formę warsztatową. Uczniowie poznają sprzęt fotograficzny, jaki był dostępny w przeszłości oraz nowsze modele aparatów cyfrowych. Uczą się posługiwać nimi, odpowiednio ustawiać parametry sprzętu, kadrować oraz uczą się obróbki zdjęć, retuszowania, skanowania, przesyłania.

Opiekun: Robert Kalisz

Zajęcia:
środy, godz. 7.45 – 8.30
czwartki
, godz. 14.15 – 15.00

Kółko szachowe

Uczniowie poznają podstawy królewskiej gry w formie zabawowej. Biorą również udział w turniejach szkolnych i pozaszkolnych.

Opiekun: Ewa Sikorska

Zajęcia: poniedziałki, godz. 11.15 – 12.15