logo francja

Oficjalna współpraca międzynarodowa ze szkołą w Dijon we Francji

Od roku 2021r. w SP2 Szamotuły realizowany jest projekt etwinning „Global friendship”. Współpracujemy ze szkołą w Dijon we Francji https://www.stjodijon.com/

Koordynatorem projektu ze strony francuskiej jest Pani Emily Cox.

Nasza dwuletnia współpraca projektowa (szczególne podziękowania należą się naszym absolwentom 2022/2023 – klasie 8a i 8b oraz obecnej klasie 7a) zaowocowala oficjalnym partnerstwem miedzy szkołami, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji we Francji.

19 grudnia odbyło się kolejne spotkanie online z szkołą partnerską z DIJON. Było to spotkanie świąteczne – Christmas meeting: https://youtu.be/HeAMuEOPCfs

W roku szkolnym 2023/2024 nadal będziemy realizować projekt online w kl. 7a i 7s, natomiast w roku szkolnym 2024/2025 planowana jest wizyta w Polsce p. Emily Cox, a później wizyta kolegów i koleżanek z Dijon.

Izabela Jedwabna-Błaszczyk
koordynator projektu

Validation-dappariement-Pologne-StJo-signée-2