Nocne czytanie w SP2

Uczniowie kl. 4s i 6b pod opieką pani bibliotekarki Eweliny Budych oraz pani pedagog Beaty Malinowskiej noc 20/21 września spędzają w szkole czytając „Akademię pana Kleksa” Jana Brzechwy. Dzieci zgodnie twierdzą, że czytanie do świetna zabawa. Podczas tych wyjątkowych zajęć przeżywają wspaniałe przygody rozwiązując zagadki, eksperymentując z tekstem i wykonując zadania takie, jakie wymyślał dla swoich uczniów pan Kleks. Czwartoklasiści mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytelniczych. Zaszczytny tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA zdobyła Marta Nowicka – BRAWO!

Do pomocy przy organizowaniu zabaw dla młodszych koleżanek i kolegów zgłosiły się uczennice kl. 6b: Antosia Szymanowska, Marysia Purgiel i Ela Kwiatek. Dla nich to również doskonała zabawa. Choć jest po północy, pochłonięte lekturą dzieci nie zamierzają spać i mają jeszcze siłę, aby bawić się chustą animacyjną! Gratulacje dla organizatorki tego przedsięwzięcia – wychowawczyni klasy 4s pani Eweliny Budych!

Maria Tomkowiak

Fot. Beata Malinowska