light-465350_640

Nocne czytanie w II b

Tradycją w naszej szkole stały się już nocne spotkanie z literaturą dziecięcą, uczniowie klasy II b w noc z 13/14 stycznia obcowali z opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, w ramach realizacji projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Koordynatorką tego projektu jest pani Ewelina Budych, bibliotekarka , która wraz z wychowawcą i rodzicami uczniów prezentowała wybrane fragmenty opowiadań G. Kasdepke: „ Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów”, „Co to znaczy…” Tej niezwykłej  nocy dzieci obchodziły imieniny Kacpra, głównego bohatera „Kacperiady” oraz kolegi z klasy, wzięły udział w konkursie „Pięknego Czytania” i wyłonili „Mistrza”, poznały znaczenie słowa synonim i wykorzystały to w zabawie w „Syn Nima” oraz  wykonały portrety Kuby i Buby. Wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni wrócili do domów w sobotni ranek.

tekst R.Paczkowska