Czytanie poezji Tuwima

Nocne czytanie poezji Juliana Tuwima

W piątkowy wieczór,  4.10.13r. uczniowie klasy III a na zaproszenie bibliotekarki Eweliny Budych i wychowawczyni Agaty Szwedek spotkali się, aby spędzić noc w szkole na czytaniu i słuchaniu poezji Juliana Tuwima. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Panie przygotowały dla nich dużo ciekawych konkursów z nagrodami, gier, zabaw, quizów oraz inscenizację do wiersza pt: „Rzepka”.

Imprezę rozpoczęto  piosenką „Jedzie pociąg ”. Dzieci odwiedziła  pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz, która  zaprezentowała wiersz pt: „Lokomotywa”. Do tego utworu dzieci wykonały piękne ilustracje i przyozdobiły nimi szkolny korytarz. Wybrano także „Mistrza Pięknego Czytania”, którym został Kamil Uryzaj. Warto dodać, że poezję Tuwima przybliżali dzieciom także rodzice. Mamy zadbały o to, aby ich pociechy zjadły ciepłą kolację. Czytanie trwało do późnych  godzin nocnych, dopóki nie zasnęły wszystkie dzieci. Najwytrwalszym czytelnikiem okazał się Dorian Mela, który czytał, czytał i czytał, gdy jego koledzy i koleżanki już zasypiali. Wczesnym rankiem dzieci pełne wrażeń wracając do domów, pytały o kolejne takie spotkanie.

E. Budych, A. Szwedek