DSCF2141

NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE I DOBRA ZABAWA

- autorskie spotkanie z Wiesławem Drabikiem

W środowy poranek 29 października 2014 roku w Bibliotece Publicznej w Szamotułach Wesołe Smyki z grupy 0A  i Smerfiki z grupy 0B miały okazję spotkać się z Wiesławem Drabikiem – pisarzem i ilustratorem, autorem książek dla najmłodszych dzieci. Spotkanie zorganizowano dzięki prężnej współpracy oddziału zerowego naszej szkoły z miejską biblioteką.

Wiesław Drabik jest autorem ponad 180 książek dla dzieci, niektóre z nich ilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane przede wszystkim do najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie Łakocie, MaŁamYSZ skacze czyli myszomania.

Czas spędzony z autorem czytanych i uwielbianych bajek był dla dzieci prawdziwą frajdą. Dzieci mogły posłuchać wierszy, krótkich opowieści, fragmentów ulubionych bajek. Wzięły też udział w rozmowie z gościem – mogły dowiedzieć się, co zainspirowało autora do pisania tak pięknych i barwnych bajek. Autor odpowiadał na pytania, opowiadał o swoim życiu, zainteresowaniach. Dzieci dowiedziały się skąd czerpie pomysły i skąd wie, które są dobre.

By dodatkowo umilić dzieciom wspólnie spędzony czas pisarz zorganizował dla dzieci niespodziankę – konkurs z nagrodami. Wśród upominków znalazły się książki napisane przez autora. Podczas zabawy dzieci mogły poszczycić się swoją wiedzą na temat publikacji wydanych przez gościa i historii jego życia, którą zdobyły na zajęciach w szkole.

Spotkanie z autorem czytanych i lubianych książek oraz zdobycie jego autografu było dla dzieci prawdziwą frajdą i niezapomnianym przeżyciem.

Nie na co dzień, bowiem, można mieć na wyciągnięcie ręki „Kogoś”, kto stworzył nasze ulubione książeczki.

Mam nadzieję, że takich ciekawych spotkań będzie więcej, a dzięki nim dzieci będą mogły wyruszyć w niepowtarzalną czytelniczą podróż.

                                                                        wych. grupy 0A Ewa Baraniak

Fot. Ewa Baraniak