naukobus

NAUKOBUS – już wkrótce w SP2

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego, 4-6 września, zawita do naszej szkoły dawno oczekiwany Naukobus! Jesteśmy jedną ze 100 szkół całej Polski,  które ten niezwykły pojazd  odwiedzi w roku 2019.

Projekt „Nauka dla Ciebie”, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ma na celu propagowanie kultury innowacyjności, stymulowanie rozwoju intelektualnego i wyrównywanie szans edukacyjnych. Interaktywne eksponaty zachęcają do samodzielnego poznawania świata i odkrywania praw nauki, m.in. z matematyki, fizyki, optyki, percepcji ludzkiego umysłu i elektromagnetyzmu.

Wystawa zawiera 17 interaktywnych stanowisk naukowych. Jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców – od pierwszej klasy szkoły podstawowej, po młodzież i dorosłych. Przy każdym eksponacie znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów, a dodatkowymi informacjami służą także obecni na wystawie doświadczeni edukatorzy. Eksponaty wystawy „Eksperymentuj!” zostały tak skonstruowane, żeby zachęcać do posługiwania się wyobraźnią i intuicją, a także do odkrywania nauki w życiu codziennym.

Zapraszamy na wystawę do sali gimnastycznej SP2 w Szamotułach
ul. P. Skargi 2.

5 września (czwartek) – godz. 8-16

6 września (piątek) -  godz. 8-14.

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy też grupy zorganizowane po uprzednim uzgodnieniu terminu i godzin zwiedzania – kontakt: tel. 61 29 20 029.

Eksperymentuj! – Lista Eksponatów:

1. Łamigłówki
  2. Szyfry