IMGP0733

„Nasza szkoła jest wesoła”

Pierwszego września zadzwonił dla społeczności naszej szkoły pierwszy powakacyjny dzwonek. Przywitaliśmy nowy rok szkolny z ogromną powagą wspominając 77. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Klasa V b przygotowała wspaniały występ przybliżający uczniom historię rozpoczęcia największego konfliktu w dziejach ludzkości. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz przywitała ciepło całą społeczność szkolną. Pani Dyrektor opowiedziała o  zmianach, które zaszły w budynku szkoły podczas wakacji, przedstawiła nowych nauczycieli  i przypomniała o tym, że uczniowie rozwijają pamięć patriotyczną poprzez uczestnictwo w klubie przyjaciół Związku  Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Następnie wypowiedzieli się zaproszeni goście. Pan Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek opowiedział o działaniach związanych z uruchomieniem Akademii Przedszkolaka. Natomiast wiceprezes Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, pan Roman Handschuh, uhonorował szkolny sztandar odznaką „Za Zasługi dla ZKRPiBWP”. Na koniec muzyczną niespodziankę przygotował  nauczyciel muzyki – Pan Artur Hoffmann, który najpierw samodzielnie, a następnie wraz z  zespołem składającym się z nauczycieli naszej szkoły, przygotował kilka utworów, którymi ostatecznie pożegnaliśmy wakacje. Po zakończonej części artystycznej uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami do klas.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w roku szkolnym 2016/2017.

IMGP0733IMGP0734IMGP0735IMGP0763IMGP0739IMGP0748IMGP0742IMGP0744IMGP0745IMGP0746IMGP0752IMGP0753IMGP0754IMGP0756IMGP0759IMGP0761

fot. Robert Kalisz