Nasza młodzież na Dniu Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu

W dniu 15 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Podczas spotkania młodzież wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Jagiełłowicz, Sławomirem Dyzertem oraz Krzysztofem Dyzertem wystawiali przedstawienie edukacyjno – profilaktyczne „Sekret”. Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno Prezesa Sądu Apelacyjnego i Okręgowego w Poznaniu, jak i Pani Kurator Oświaty, a przede wszystkim młodzieży zgromadzonej na sali ze szkół powiatu szamotulskiego.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w rozprawie symulowanej o naruszenie dóbr osobistych w internecie poprzez wykorzystanie „mema” z wizerunkiem ucznia oraz w lekcjach prawnych. Spotkanie było nie tylko zdobyciem wiedzy prawniczej i możliwości jej wykorzystania w codziennym życiu, ale także formą samodoskonalenia przede wszystkim nas samych.

Agnieszka Nowaczyk