20160903_122454

Narodowe Czytanie

 

    3 września w Sali koncertowej Zamku Górków, w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta RP, czytaliśmy powieść Henryka Sienkiewicza ,,Qvo vadis”. Do wspólnego czytania zostaliśmy zaproszeni przez dyrektor Biblioteki Pedagogicznej panią Małgorzatę Kowzan, główną inicjatorkę akcji w Szamotułach.

Grupa reprezentująca naszą szkołę była dość liczna. Czytanie ósmego rozdziału książki rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz. Następnie czytali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Uczniowie klas drugich naszej szkoły byli najmłodszymi uczestnikami akcji. Wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i mieli okazję postawić okolicznościową pieczątkę,  przekazaną przez Prezydenta RP  upamiętniającą to ważne wydarzenie na swoim egzemplarzu  ,,Qvo vadis”.

To sobotnie przedpołudnie spędzone z literaturą piękną zostanie na pewno  długo w pamięci naszych wszystkich czytelników. Bardzo dziękuję pani Dyrektor, wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły, którzy nie zawiedli i znaleźli czas, aby spotkać się przy wspólnym czytaniu. Jestem przekonana, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na kolejnej akcji Narodowego Czytania.

tekst i zdjęcia Ewelina Budych