Najmłodsi uczniowie świętowali 100-lecie Niepodległej

W czwartek w auli naszej szkoły spotkali się uczniowie klas I i II, aby wspólnie uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci przyszły w tym dniu do szkoły odświętnie ubrane, miały biało- czerwone chorągiewki, a przy bluzeczkach patriotyczne kotyliony. Apel rozpoczął się od pięknie i z powagą zaśpiewanego Mazurka Dąbrowskiego. Potem wszyscy wysłuchali krótkiej historii naszego państwa, pochwalili się znajomością wiersza W. Bełzy „Kto ty jesteś” i radosnej piosenki „Jestem Polakiem”. Uczniowie klas drugich zaprezentowali wiersze o symbolach narodowych. Wychowawczynie przygotowały także dla dzieci projekcję filmu „Polak Mały”. Warto dodać, że na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę prac plastycznych o tematyce patriotycznej, a w salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki.

Agata Szwedek
Fot. Violetta Rakowska