1682601239207

Nagroda główna oraz wyróżnienia w I Otwartym Konkursie Recytatorskim „Herbertowskie Strofy” dla uczniów SP2 Szamotuły

Nagrodę główną w I Otwartym Konkursie Recytatorskim „Herbertowskie Strofy” zdobyła Katarzyna Karabasz z kl. 8S (kat. wiekowa kl. 7-8).

Wyróżniono (2. i 3. miejsc nie przyznawano) Kacpra Tila (kl. 8A) oraz – w młodszej kategorii wiekowej – Cezarego Różowskiego (kl. 6A).

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach dla szkół z regionu. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie i zaprezentowanie jednego utwotu poetyckiego oraz fragmentu utworu prozatorskiego. Tematem tegorocznej edycji była „Przyjaźń”.

Jury oceniało dobór utworu do wieku i możliwości uczestnika, opanowanie pamięciowe utworu, poprawność wykonania, interpretację oraz wykorzystanie zasad klasycznej recytacji. Recytatorzy z SP2 Szamotuły wystąpili znakomicie.

Gratulujemy naszym uczniom!

Paulina Pękosz