_MG_9118

Młodzież na przedstawieniu w ogrodach Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W związku z przygotowaniami naszej szkoły do utworzenia pierwszego w Szamotułach PatPortu oraz w ramach działania programu profilaktycznego, postanowiliśmy podjąć pierwsze kroki. W dniu 8 września 2018r. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z zaprzyjaźnioną szamotulską grupą PaT i PatPortem Ostroróg uczestniczyli w widowisku historycznym Teatru Wilanów.

Obejrzenie przedstawienia pt. „Sobieski obrońcą chrześcijaństwa” było dla młodzieży ogromnym przeżyciem. Tym bardziej, że reżyserem spektaklu był Pan Grzegorz Jach, twórca programu Profilaktyka a Ty. Młodzież miała okazję zobaczyć przedstawienie w ogrodach Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ale także spotkać się z Panem Grzegorzem Jachem i usłyszeć wiele ważnych słów. Tym razem byliśmy widzami, lecz temat spektaklu dotyczył jak zawsze wzajemnych relacji, nie tylko nawiązujących do treści i sensu społecznego działania określanego mianem „teatru”, ale przede wszystkim do relacji skierowanej na drugiego człowieka, na życie bez uzależnień i przemocy.

Magdalena Wojciechowska
Agnieszka Nowaczyk