Mikołajkowa wyprawa

Każdego roku 6 grudnia „Święty Mikołaj, Mikołaj Święty w saniach przybywa, wiezie prezenty…”.

Wesołe Smyki i Smerfiki z oddziałów zerowych naszej szkoły postanowiły już 5 grudnia ubiec Świętego Mikołaja i same wcieliły się w rolę małych Mikołajków. Pięknie ubrane w czerwone czapy i kokardy, z dzwonkami w ręce, koszami pełnymi słodkich upominków i kartek z życzeniami wyruszyły na ulice naszego miasta, by rozdawać napotkanym przechodniom uśmiech i radość. Odwiedziły zaprzyjaźnione miejsca: sklepy, Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta i Gminy, by złożyć świąteczne życzenia.

Podczas spotkania z Burmistrzem Miasta i Gminy Szamotuły Panem Włodzimierzem Kaczmarkiem dały pokaz swoich wokalnych i recytatorskich umiejętności. Wręczyły mu piękną bombkę, paczuszkę ze słodyczami i kartkę ze świątecznymi życzeniami.

Wesołym Smykom i Smerfikom towarzyszyła Pani Dyrektor naszej szkoły Małgorzata Jagiełłowicz, która wcieliła się w rolę fotoreportera i uwieczniła te miłe chwile, by zachować je w naszej pamięci.

Wyprawie maluchów dopisywał miły nastrój i radość z czynienia dobra innym. Każdy z nas może przecież choć przez chwilę zostać Świętym Mikołajem.

Dziękuję serdecznie koleżance Joannie Krysztofiak za pomoc w realizacji projektu „Mikołajki”.

Ewa Baraniak