DSCF2305

Mikołajkowa niespodzianka

Dnia 1 grudnia bieżącego roku pracownicy Biblioteki Publicznej w Szamotułach przygotowali dla Wesołych Smyków i Smerfików z oddziałów zerowych naszej szkoły piękną niespodziankę.

Z okazji zbliżających się Mikołajek dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez krakowski teatr ART-RE Kraków Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii, pod tytułem „Kozucha – kłamczucha”. Głównym przesłaniem tego przedstawienia było uświadomienie dzieciom, że kłamstwo ma krótkie nogi i że najgorsza prawda jest lepsza od najmniejszego kłamstwa.

Tym samym dzieci miały niesamowitą okazję do zapoznania się z kolejnym zawodem, który można wykonywać w dorosłym życiu. Poznały aktorstwo od przysłowiowego środka. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o pracy w teatrze. Mogły też same stawiać pierwsze kroki na „teatralnej scenie”,  wcielając się w rolę górali, przy rytmach skocznej muzyki zaprezentowały taniec z ciupagami.

Za tak mile spędzony czas składamy serdeczne podziękowania pracownikom szamotulskiej biblioteki, w szczególności Pani Ewie Kukurendzie.

 

                                                                                                  Ewa Baraniak

Fot. Ewa Baraniak