DSCN3649

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który wywodzi się z Katalonii i związany jest ze świętem jej patrona, Świętego Jerzego. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiło UNESCO w 1995 roku. Obecnie  obchodzony jest przez wszystkie kraje.

W tym dniu kobiety otrzymują kwiaty, a mężczyźni książki. Także nasza szkoła, po raz kolejny, pragnęła uczcić to święto. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Fanów Czytania wspólnie z bibliotekarką Eweliną Budych oraz z  wychowawczynią Agatą Szwedek uczestniczyli w akcji zachęcającej do czytania książek. Krasnale z „ Dwójki ”wraz ze starszymi kolegami  i koleżankami z Gimnazjum nr 1, którzy często odwiedzają naszą szkołę  i czytają dzieciom klas młodszych bajki, rozdawali na Rynku zakładki do książek oraz czerwone róże.

Dzień Książki to wyśmienita okazja, by przekonać wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych do odkrywania przyjemności obcowania  z książką i poznawania jej tajemnic.

Ewelina Budych, Agata Szwedek