DSC_0000

Meta Rajdu Niepodległości pełna emocji!

W sobotę, 11 listopada, w Parku Zamkowym w Szamotułach odbyła się meta XXIII Rajdu Niepodległości. Celami imprezy były uczczenie 99. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Szamotulskiej, popularyzacja idei ochrony przyrody i zabytków, czynnego wypoczynku – zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej. Wzięli w nim udział młodzi ludzie z m.in. Szamotuł, Chełmna, Nojewa, Poznania. Rajd był imprezą dwudniową, rozpoczął się już w piątek, 10 listopada. Na finiszu, na jego uczestników – oprócz kawy i rogali – czekały konkursy: „szachy biegane”, skobelki, łowienie „rybek”, skakanka, „skrzynki”. Młodzież swoimi talentami wykazała się podczas Konkursu Pieśni Patriotycznej. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez PTTK oddział Szamotuły, a wręczane przez Starostę Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza, Dyrektor SP2 w Szamotułach Małgorzatę Jagiełłowicz oraz Prezesa oddziału PTTK w Szamotułach Pawła Mordala. Mimo chłodu, impreza była pełna emocji i przebiegła w radosnej, świątecznej atmosferze.

Organizatorem Rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze – Oddział w Szamotułach, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach. Organizację imprezy wspierały samorządy: Powiatu Szamotulskiego oraz Miasta i Gminy Szamotuły. Metę rajdu przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach.

Dziękujemy Szamotulskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc i wsparcie w organizacji mety rajdu – bez tej pomocy impreza nie mogłaby odbyć się w takiej formie.

Fot. Paulina Pękosz