538096a13de3b_o

Medal PRZYJACIEL SZKOŁY

Nowa koncepcja pracy SP2 zakłada odrodzenie cennych tradycji, które tworzą jej wizerunek i wyznaczają rolę, jaką pełni w lokalnym środowisku.  W latach 70 – tych ubiegłego stulecia jedną z takich tradycji było przyznawanie medalu dla osób zasłużonych, działających na rzecz szkoły. Dyrektor szkoły Małgorzata Jagiełłowicz przedstawiła nauczycielom i rodzicom propozycję, aby ten zwyczaj na nowo wpisać do ceremoniału szkoły.

Decyzja poparta aprobatą obu organów: Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców wkrótce okazała się faktem. Powstał projekt medalu bezpłatnie wykonany przez Wawrzyńca Wierzejewskiego, a następnie jego odlew. Otrzymał on nazwę: Medal „Przyjaciel Szkoły”. Kolejnym krokiem było powołanie Kapituły Medalu, w której skład weszli: Małgorzata Jagiełłowicz, Maria Sierant, Elżbieta Dąbrowska, Dariusz Szymaś oraz Jerzy Wachowiak jako obserwator. Członkowie zatwierdzili opracowany regulamin i ustalili tryb postępowania. Podczas zwołanego posiedzenia rozpatrzono wnioski  i dokonano pierwszego w historii szkoły aktu przyznania Medalu „Przyjaciel Szkoły”. Postanowiono uhonorować nim następujące osoby szczególnie zaangażowane w życie szkoły oraz wpływające na jej rozwój: burmistrza MiG Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka, Starostę Szamotulskiego Pawła Kowzana, ks. kanonika Mariusza Marciniaka, emerytowane panie, które pełniły funkcję dyrektorów SP2:  Annę Starzonek i Helenę Janiszewską oraz aktualnie pracujące w SP2 nauczycielki: Marię Tomkowiak i Ewę Baraniak. Medale zostały wręczone podczas Święta Szkoły Podstawowej nr 2 w dniu 23 maja 2014 r.