szk20

Mamy status SZKOŁY EKSPERCKIEJ! Zdobyliśmy aż 13 DOBRYCH PRAKTYK!

Miło nam poinformować, że w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała status SZKOŁY EKSPERCKIEJ!

Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które otrzymają minimum trzy odznaki „Dobra praktyka” za opisy zadań realizowanych przez różnych nauczycieli. Nasza szkoła jest w posiadaniu 13 takich odznaczeń. Zdobyli je: Maria Tomkowiak, Elżbieta Dąbrowska, Katarzyna Dobrychłop oraz dyrektor szkoły – Małgorzata Jagiełłowicz.

Szkolny Zespół 2.0 tworzą: dyrektor – Małgorzata Jagiełłowicz, koordynator – Maria Tomkowiak, nauczyciele: Ewelina Budych, Elżbieta DąbrowskaKatarzyna DobrychłopKrystyna Konopacka-Izydor, Adrianna KionaRenata PaczkowskaVioletta RakowskaTeresa SzczechowiakAgata Szwedek, Waldemar Walczak.

W wyniku debat klasowych i szkolnej debaty panelowej wypracowaliśmy Kodeks Szkoły z Klasą 2.0. – to pierwsze wspólne działanie, które zagwarantowało nam  zdobycie odznaki „Dobra praktyka”. Pod kierunkiem swych nauczycieli uczniowie systematycznie poszerzali wiedzę na temat praw autorskich, uczyli się opisywać źródła internetowe, tworzyli prezentacje multimedialne, uczyli się korzystać z programów i zasobów internetowych przygotowując lekcje odwrócone oraz przygotowując się do pełnienia roli nauczycieli i ucząc innych.

W naszej szkole powstały 3 blogi: 1 nauczycielski prowadzony przez Marię Tomkowiak (Dwójka tika z klasą) oraz 2 blogi uczniowskie, na których swoje działania opisywali: Klaudiusz Majchrzak z zespołem (SzamoTIK-anie z Dwójki) oraz Pola Targiel z pomocą Darii Bartosz (PolaTIK).  Efekty pracy nauczycieli i uczniów można było podziwiać podczas Festiwalu Zdrowego Stylu Życia oraz podczas Dnia Dziecka (klasy I – III).

Wszystkim uczestnikom programu Szkoła z Klasa 2.0 serdecznie dziękuję za zaangażowanie i GRATULUJĘ sukcesu!

Maria Tomkowiak
- koordynator programu
Szkoła z Klasą 2.0