1685531834282

Mamy podium w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Spotkanie z Panią Szymborską”

„Spotkanie z Panią Szymborską” (czyli międzyszkolny konkurs recytatorski) w Szkole Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu okazało się dla nas bardzo owocne. Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. M. Konopnickiej w Szamotułach reprezentowali: Jędrzej Dyzert, Julian Jasiński, Kacper Wajs oraz Katarzyna Karabasz, Viktoria Górna i Kacper Til.

W starszej grupie wiekowej zajęliśmy całe podium:
I miejsce – Katarzyna Karabasz (kl. 8S)
II miejsce – Kacper Til (kl. 8A)
III miejsce – Viktoria Górna (kl. 8S)

Recytacja jest wielką wartością samą w sobie, a poprawne wysławianie odgrywa dużą rolę w codziennym spotykaniu się z innymi – w myśl zasady, że: „sposób mówienia jest przecież pierwszą legitymacją człowieka.” Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że potrafią pięknie władać słowem.
Gratuluję i bardzo dziękuję wszystkim recytatorom za cały rok wspaniałej pracy; za Wasze zaangażowanie, pracowitość, otwartość i wrażliwość. Jak zauważyło dziś Jury, czarowaliście słowami.

Paulina Pękosz