271484434_768357841225399_6690878583176305946_n

Magiczny świat chemii w Hogwarcie

W środę 12.01.2022 odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja chemii. W magiczny świat przeniosły uczniów klas VII (a dodatkowo kl. VIs i VIIIa) nauczycielki: Pani Martyna Jagiełłowicz-Kaczmarek- Znawca Magicznych Mikstur oraz Pani Elżbieta Manszewska Mistrz Eliksirów.

Nie od dziś wiadomo, że nauka chemii to „czarna magia”. Podczas tej lekcji uczniowie „dwójki” mogli się przekonać, czy sami posiadają niezwykłe moce i czy mogą kontynuować swoją naukę w Hogwarcie. Ach, co to była za lekcja! Uczniowie odważali, mieszali, wkraplali, ważyli  oraz wypowiadali magiczne zaklęcia. I wyczarowali niezwykłe rzeczy- miksturę, która traci swój kolor a odzyskuje go tylko pod wpływem wstrząsania, rosnące macki ośmiornicy, eliksir który nagle i niespodziewanie  zmienił się w czarną mieszaninę. Udało się też zrobić bańkę mydlaną wewnątrz innej bańki, wyłowić kostki lodu przy użyciu jedynie cienkiej nitki a nawet podpalić banknot, który mimo iż stanął w płomieniach….nie spłonął. Były też obłoki pary aż do sufitu a przede wszystkim- świetna zabawa.

Chemia jest wspaniała a nauka jej to magia- tyle, że prawdziwa. Z taką myślą uczniowie udali się na przerwę zimową i mamy nadzieję, że pełni nowej energii rozpoczną kolejny semestr z równym zaangażowaniem, jak podczas tej niezwykłej lekcji.

 

Martyna Jagiełłowicz – Kaczmarek