DSCN5167

Lokomotywą przez wiersze Tuwima

Uczniowie klasy IIb  w nietypowy sposób spędzili noc z 27 na 28 listopada 2015r.

W piątkowy wieczór siedemnastu drugoklasistów zjawiło się punktualnie o 19.00  w szkole, aby uczestniczyć w nocnym czytaniu zatytułowanym Lokomotywą przez wiersze Tuwima . Do tego wydarzenia dzieci przygotowały się już od kilku dni, czytając wiersze Tuwima wypożyczone  z biblioteki szkolnej. Na początku pani bibliotekarka dokładnie omówiła cele i regulamin spotkania,  zapoznała dzieci z zadaniami, które będą musiały wykonać. Jako pierwsza w fascynującą  podroż do Tuwimowa zabrała nas mama Bartka pani Iwona Kubiak, która przeczytała wiersz„ Lokomotywa.  Następnie dzieci  zostały podzielone na grupy, w których rozwiązywały zadania, rebusy, quizy dotyczące znajomości treści wierszy. Wykonały  również  prace plastyczne, które  zdobią szkolny korytarz. Do wspólnego czytania został zaproszony pan Adam Gimzicki, który w aktorskim wykonaniu zaprezentował wiersz pt: Ptasie radio, oprócz tego przeczytał dzieciom wiele innych wierszy.   Nie mogło zabraknąć konkursu czytelniczego o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Chętni uczniowie prezentowali wiersz Okulary, a pozostałe dzieci oceniały wyraz artystyczny. Tytuł ten zdobyła Zofia Gimzicka. Po wykonaniu wszystkich zadań pani Violetta Rakowska – wychowawczyni IIb przygotowała niespodziankę. Zapoznała dzieci z tradycjami wróżb andrzejkowych. Każdy miał możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Wszyscy bawili się doskonale. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo  w ich pamięci.

Po lekturze J. Tuwima przed snem wytrwali uczniowie obejrzeli jeszcze bajki Andersena. Część uczniów poszła spać. Rankiem pełni wrażeń  niechętnie opuszczali szkołę. Jesteśmy zadowolone, że czytanie sprawia dzieciom tyle radości i przyjemności.

 

E.Budych, V. Rakowska

Fot. Violetta Rakowska