Michał Żybura - okładka książki "Jesienne grzybobranie"

Listopadowe konkursy – PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH oraz KONKURS NA KSIĄŻKĘ

W dobie nauczania zdalnego nauczyciele wychodzą z różnorodnymi propozycjami konkursów i zadań, które możliwe są do wykonania przez uczniów w domu oraz przesłania rezultatów pracy drogą elektroniczną.

W listopadzie odbyły się dwa szkolne konkursy: SZKOLNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH oraz SZKOLNY KONKURS NA KSIĄŻKĘ.

Zadaniem uczestników PIERWSZEGO konkursu było nagranie polskiej pieśni patriotycznej, wykonanej samodzielnie – a cappella, z podkładem, lub z towarzyszeniem dowolnego instrumentu muzycznego.

Wyniki Szkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej są następujące:

- I miejsce – Wiktoria Targosz z kl. IVs za piosenkę „Przybyli ułani”

- II miejsce – Oliwia Kowalska z kl. VIb za piosenkę „Uwierz Polsko”

- III miejsce – Jagoda Stasińska z kl. VIb z piosenkę „Piechota”

Wielkie brawa dla nich! Rada Rodziców przygotowuje naszych solistek nagrody – niespodzianki.

SZKOLNY KONKURS NA KSIĄŻKĘ

Zakładał napisanie przez uczniów baśni lub opowiadania oraz wykonanie własnej oprawy graficznej. Prace, które wpłynęły na konkurs, są bardzo pomysłowe. Uczestnicy nie tylko stworzyli bardzo ciekawe opowiadania, ale też wykonali własne ilustracje i piękne obwoluty książki. Jury w składzie: Anna Sałajczyk,  Katarzyna Dobrychłop, Paulina Pękosz i Maria Tomkowiak po długich naradach, przyznało jednomyślnie

CZTERY RÓWNOLEGŁE I MIEJSCA, które otrzymali:

Tymoteusz Cyrulik (kl 4s), Bartek Posłuszny (kl. 4a), Kacper Wajs (kl. 4s) i Michał Żybura (kl. 4s)

Autorzy tych prac otrzymają statuetki SZKOLNEGO NOBLA ufundowane przez Radę Rodziców, oceny celujące z języka polskiego oraz oceny celujące z plastyki za oprawę plastyczną swoich dzieł.

Gratulujemy serdecznie laureatom obu konkursów i zachęcamy do udziału w kolejnych:

- konkursie muzycznym, który polega na wykonaniu kolędy
- konkursie literackim „Białe Pióra”, o którym będzie mowa w następnym poście.

A oto prace nagrodzonych uczniów:

PRZYJACIEL  NA  ZAWSZE – Tymoteusz Cyrulik – kl 4s

MAGICZNE  JABŁKO – Bartosz Posłuszny – kl 4a

BOHATERSKI  PIES  VITO – Kacper Wajs – kl 4s

JESIENNE GRZYBOBRANIE – Michał Żybura – kl. 4s (tekst poniżej na zdjęciach)