f_w_55906

List do Rodziców przyszłych przedszkolaków

Drodzy Rodzice przyszłych przedszkolaków,

miło jest mi poinformować, iż od września 2016 r. Wasze dzieci rozpoczną edukację przedszkolną w nowych oddziałach przedszkolnych ,,Akademii Przedszkolaka” w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

Dokładamy wszelkich starań, aby przygotować oddziały przedszkolne w najwyższym standardzie dla Państwa Dziecka.

Już dzisiaj zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 sierpnia 2016 r. o godzinie 17.00 w Auli Szkoły.

Czas oczekiwania na to ważne wydarzenie w życiu dziecka i rodziców warto wykorzystać na przygotowanie do nowej sytuacji. Psychologowie i pedagodzy radzą:

 1. Ważne jest nauczenie dziecka zostawania bez rodziców. Oswajajmy malucha, że czasem nas nie ma i nic złego się nie dzieje, a rodzice zawsze wracają.
 2. Drugą ważną rzeczą jest uczenie pociechy samodzielności. Przyzwyczajajmy dziecko do samodzielnego jedzenia, ubierania, mycia rąk i korzystania z toalety. Przedszkolak, który jest w znacznym stopniu samodzielny ma dużo łatwiej. Samodzielność oszczędza mu potencjalnych stresów w wielu przedszkolnych sytuacjach.
 3. Gdy nadejdzie ten dzień, należy wszystko robić bez pośpiechu, z radością. Pamiętajmy, że dziecko wyczuwa lęk rodziców i może utracić poczucie bezpieczeństwa.
 4. Podstawowa zasada obowiązująca 01 września – nie krzyczymy na dziecko.
  Psychologowie radzą, żeby nie przeciągać pierwszego rozstania. Buziak i przytulenie wystarcza. Dziecko musi wiedzieć, że wychodzimy. Jeśli powiemy dziecku, że będziemy po obiedzie lub podwieczorku, to dotrzymajmy słowa. Nie zawiedźmy zaufania dziecka.
 5. Do przedszkola z dzieckiem niech idzie jego ulubiony miś lub inna zabawka. Dziecku będzie raźniej z przyjacielem.

Dziecko należy wyposażyć w wyprawkę przedszkolaka:

  • jasiek z powłoczką, piżamka, mały kocyk + poszewka na kocyk ( dla dzieci przebywających w przedszkolu przez cały dzień),
  • kubek, szczotka, pasta do zębów,
  • worek z tkaniny, a w nim: kapcie (niewiązane), zapasowe majtki, spodnie, rajstopy, skarpetki, bluzka,
  • fartuszek.

Prosimy, aby wszystkie rzeczy były podpisane.

Pamiętajmy, aby ubierać dziecko w odzież, w której będzie się czuło swobodnie podczas zabaw i którą łatwo jest rozbierać i ubierać.

Czekamy na Was z wielką radością. Do zobaczenia!

Małgorzata Jagiełłowicz

Dyrektor  SP2

Wyprawka przedszkolaka (Pobierz)