Lekcja patriotyzmu

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel-serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.

„Kto Ty jesteś? Polak mały.” Od najmłodszych lat każdy z nas ten wiersz zna i odpowie dumnie, że w polskiej ziemi mieszka.

Także dzieci z oddziału 0A uczestniczyły w lekcji patriotyzmu. Tuż przed szkolnymi obchodami Święta Konstytucji Trzeciego Maja poznały historię narodowego święta oraz narodowe symbole: godło Polski i flagę.Zaznajomiły się z położeniem geograficznym swojego kraju. Nauczyły się Narodowego Hymnu i z dumą w pozycji na baczność odśpiewały: „…Jeszcze Polska nie zginęła…”.

Z dużym zainteresowaniem uczestniczyły również w szkolnym apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Wychowawczyni grupy 0A

Ewa Baraniak