IMG_0362 (Copy)

Lekcja otwarta w klasie VIIIA

W klasie VIIIa lekcję otwartą przeprowadził nauczyciel języka polskiego Maciej Polanowski. Zajęcia składały się z dwóch jednostek lekcyjnych i poświęcone były rozważaniom Leszka Kołakowskiego na temat, czy warto zachować twarz. Podczas dwóch jednostek lekcyjnych młodzież interpretowała dzieła malarskie, analizowała tekst literacki i wykonywała rozmaite zadania na poziomie egzaminacyjnym. Nie zabrakło także dyskusji i ewaluacji pracy, zarówno samych uczniów, jak i nauczyciela.

Lekcje otwarte to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji warsztatu pracy i budowania wzajemnych relacji między uczniami i nauczycielami. W tym przypadku obecni byli m.in. Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz, Pani wicedyrektor Maja Tomkowiak oraz nauczyciele języka polskiego i angielskiego.

Po zajęciach Pan Maciej Polanowski poprowadził szkolenie na temat innowacyjnego programu „Indywidualni.pl”. Przy pomocy prezentacji multimedialnej, filmu instruktażowego i materiałów tekstowych omówił zalety korzystania z narzędzi, jakie daje platforma Librus Synergia w zakresie rozpoznawanie mocnych i słabych stron poszczególnych uczniów i oddziałów klasowych.

Maciej Polanowski