edf

Kto czyta, ma piękne sny – rozwijanie przez czytanie w klasach pierwszych

Dzieciństwo bez wierszy Jana Brzechwy straciłoby wiele ze swych uroków. Od pokoleń dzieci potrafią się zachwycać i doskonale bawić przy utworach J. Brzechwy. Nie inaczej było na kolejnym już spotkaniu z cyklu „Rozwijanie przez czytanie”. Tym razem uczniowie klas pierwszych zapoznali się z jednym z najpopularniejszych wierszy J. Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały utworu, a następnie przystąpiły do wykonania swoich kaczek – dziwaczek. Wszyscy artyści spisali się na medal, powstały piękne dzieła! Celem naszego spotkania było jak zawsze zachęcenie dzieci do sięgania po książkę jako sposobu na pożyteczne spędzanie wolnego czasu, bo ciekawie jest przenieść się w świat wyobraźni, w którym, kto czyta, ma piękne sny…

A. Lembicz
E. Budych