DSC_0348

Książek dużo mamy i chętnie czytamy

Podczas kolejnego spotkania czytelniczego, uczniowie z klasy 2b zapoznali  się z wierszami o zawodach. Każde dziecko miało możliwość wybrania i  przeczytania  jednego wierszyka ,, Kim chciałby w przyszłości zostać ?”. Po wysłuchaniu i omówieniu wierszy,  odbyła się pogadanka na temat czytania książek. Dzieci wypowiadały się jakie książki lubią czytać, z kim czytają najczęściej. Zwróciliśmy także uwagę na systematyczność wypożyczania książek z biblioteki szkolnej. Podczas spotkania drugoklasiści wykonali plakat zatytułowany LUBIĘ CZYTAĆ, na którym umieścili wycięte z kolorowego papieru swoje dłonie sięgające po książkę. Plakat został wyeksponowany na korytarzu szkolnym przy bibliotece.

Były to bardzo ciekawe zajęcia mające na celu promocję czytelnictwa.

 

Ewelina Budych

Fot. Ewelina Budych