DSCF0736

Krasnale tropicielami wiosny

Każdy przedszkolak to mały tropiciel: gotowy do odkrywania świata i uczenia się, dociekliwy i coraz bardziej samodzielny.

W piątek 07.03.2014r. mali tropiciele z grupy zerowej A wraz z wychowawczynią wyruszyli do pobliskiego parku na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Każdy wyposażony był w lupę, okulary oraz notes i ołówek. Tropiciele bardzo szczegółowo przyglądali się przyrodzie w nadziei znalezienia tak długo oczekiwanej wiosny.

Dzięki takim inicjatywom dziecko bezpośrednio obserwuje zmiany zachodzące w przyrodzie, zwraca uwagę na jej kolory i piękno, poznaje zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla danej pory roku. Doświadcza, uczy się, a przy tym świetnie się bawi. Najlepsza nauka wiedzie zawsze przez zabawę i działanie.
Szkoła wrażeń to szkoła marzeń.

                                                                                                   Ewa Baraniak