BARDZO MŁODY patriota - TŁO plakatu

Powiatowy Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie…” dla najmłodszych

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach zaprasza dzieci przedszkolne i klas I – III szkół powiatu szamotulskiego do udziału w konkursie plastycznym „A to Polska właśnie…”

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę Niepodległości to okazja, by uczyć miłości do ojczyzny także najmłodszych. Proponujemy przybliżać te abstrakcyjne pojęcia w sposób dostępny małym dzieciom przez spacery po własnej miejscowości i poznawanie otaczających krajobrazów, podpatrywanie przyrody. Przedszkolacy i dzieci klas I – III mogą odwiedzić zabytki, np. izbę regionalną, gdzie zobaczą, jak dawniej ludzie mieszkali. Symbole narodowe, rzeki, najważniejsze miasta, legendy, słynni Polacy i polska przyroda – to elementy, które są tematem wielu utworów przeznaczonych dla dzieci. Mogą się znaleźć na konkursowej pracy plastycznej zbiorowo wykonanej przez całą grupę lub indywidualnie.

Na prace czekamy do 20 listopada 2018r.

Należy dostarczyć je osobiście lub przesłać pocztą na adres organizatora:

 

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach
ul. Kapłańska 18
64-500 Szamotuły

Regulamin konkursu plastycznego „A to Polska właśnie…” (Pobierz)