20180102_140228

Konkurs „Najładniejsza sala lekcyjna”

Mamy już 1 etap konkursu „Najładniejsza sala lekcyjna” za sobą. Dziękujemy uczniom klas IV – VII i klas gimnazjalnych oraz ich wychowawcom za wykonanie pięknych dekoracji świątecznych i stworzenie dzięki nim niepowtarzalnego nastroju w szkole.

Komisja w składzie: Maria Tomkowiak, Beata Malinowska i Sławomir Dyzert dokonała oceny wystroju sal biorąc po uwagę następujące kryteria:
- tematyka świąteczno-noworoczna i walory kształcące gazetek,
- estetyka wykonania,
- pomysłowość i oryginalność,
- terminowość,
- ład i porządek panujący w salach.

Największe wrażenie na jurorach zrobił wystrój trzech sal. Maksymalną ilość punktów (po 15) otrzymały następujące klasy:
VA – sala numer 16
VIB – sala numer 3
VIIs – sala numer 21 i świetlica

Nagroda dla klasy najładniej prowadzącej swoją salę – tablica interaktywna, już czeka.
Zostanie ona wręczona po zakończeniu 2 etapu konkursu.

Proponowana tematyka: zima oraz problemy związane z bezpieczeństwem, szczególnie podczas ferii.
Oprócz motywów zimowych komisja będzie oceniać realizację zadań:
- ekologiczne, własnoręcznie wykonane przez uczniów kosze – segregacja śmieci w każdej sali,
- urządzenie klasopracowni przedmiotowej – ekspozycja treści związanych z nauczanym w tej sali przedmiotem.

Termin prac nad przygotowaniem następnego wystroju sali: od 15 do 25 stycznia.

Życzymy weny twórczej i udanej współpracy w zespołach kasowych.

Maria Tomkowiak