IMGP0398

Konferencja żywieniowa z udziałem dietetyka

W piątek 27 września 2019 r. w godzinach porannych, uczniowie SP2 w Szamotułach brali udział w konferencji zatytułowanej: „Odżywianie młodego sportowca”, którą poprowadziła dietetyk pani Anna Tabaczewska.

Tematyka związana ze zdrowym żywieniem jest szczególnie ważna dla sportowców, a w naszej szkole, wielu uczniów uprawia sport. Zwiększony wysiłek fizyczny podczas treningów piłki nożnej lub siatkowej, bądź aerobiku wymaga dostarczenia organizmowi odpowiednich składników odżywczych, a ponieważ nawyki żywieniowe powinny być kształtowane od dziecka, zachodzi konieczność promowania zdrowego stylu w odżywianiu. Pani dietetyczka dostarczyła uczniom praktycznej wiedzy na temat zbilansowanej diety sportowca, przekonywała, jak ważne jest drugie śniadanie dla prawidłowego rozwoju dziecka w wieku szkolnym. Dokonała pomiaru masy ciała i tkanki tłuszczowej jednego z uczestników spotkania, pokazując jakie są normy rozwojowe. Przedstawiła także proste przepisy na potrawy, których nie powinno zabraknąć nie tylko w jadłospisie młodych sportowców.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w rozmowie z panią dietetyczką, oglądali przygotowaną prezentację oraz wystawę, na której wyeksponowano potrawy i składniki diety dziecka w wieku szkolnym a zwłaszcza młodego sporowca. Ze spotkania wyszli bogatsi w wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, z refleksją oraz silnym postanowieniem, że warto zadbać o swoje zdrowie.

Dziękujemy serdecznie pani Annie Tabaczewskiej za zainteresowanie uczniów tematyką żywieniową i zachęcenie ich do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

Maria Tomkowiak

SP2 Szamotuły Konferencja żywieniowa 27.09.2019 (Zobacz film)

Fot. Robert Kalisz